Мікропозики » Блог » Практика вирішення кредитних спорів

Практика вирішення кредитних спорів

Прострочення виконання зобов'язань за кредитними договорами, різного роду валютні ризики, непомірно високі відсоткові ставки та неустойки, а також співвідношення пені та боргів, різні зміни умов кредитних договорів дуже часто стали вводити в деяке замішання наших співгромадян, які ризикують і звертаються до різних фінансові організації за отриманням кредиту.

 

 

Криза кредиту не завадить

 

У судовій практиці вже мав місце такий приклад, коли один із клієнтів звернувся до суду з позовом про розірвання кредитного договору, у зв'язку з настанням фінансової кризи та неможливістю сплачувати борг повною мірою у зв'язку з цим. У заяві позивач вказував причинами сумного фінансового становища – різкі стрибки валютного курсу, і навіть призупинення виплати зарплати з виробництва. У процесі вирішення спорів про розірвання кредитного договору з посиланням на світову фінансову кризу необхідно обов'язково враховувати положення ч. 2 ст. 652 ЦК України.

 

 

Особливості законодавства

 

Законодавство передбачає можливість розірвання договору не з можливістю суттєвої зміни обставин, а з наявністю деяких умов: 1) На момент підписання договору сторони виходили з того, що такі зміни не відбудуться;

2) Причиною зміни обставин стали причини, які зацікавлена ​​сторона не могла усунути;

3) Дії щодо виконання договору могли б порушити співвідношення майнових інтересів сторін;

4) Із суті договору не випливає, що ризик зміни обставин повною мірою лягатиме на зацікавлену сторону.

 

 

Платити все одно доведеться

 

Досить часто в процесі судових позовів із кредиторами, боржники повною мірою поглинені розглядами. Очікуючи на судове рішення вони все одно перестають вносити плати за кредитним договором. Наявність судового розгляду не припиняє обов'язків позичальника. І у разі програшу в суді, позичальник повинен буде сплатити всі борги з урахуванням суми встановленого індексу інфляції.

Потрібна сума

Оберіть суму 500

Термін 5 днів

5 кращих компаній
1
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐
Сума до 25 000 грн.
2
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐
Сума до 20 000 грн.
3
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐
Сума до 20 000 грн.
4
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐
Сума до 13 000 грн.
5
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐
Сума до 15 000 грн.